Karesite Rehberlik Karesite Rehberlik

BODRUM – Gökova Körfezi

BODRUM – Gökova Körfezi

850 Euro

BODRUM – Gökova Körfezi
BODRUM – Gökova Körfezi
BODRUM – Gökova Körfezi
BODRUM – Gökova Körfezi
BODRUM – Gökova Körfezi
BODRUM – Gökova Körfezi
BODRUM – Gökova Körfezi
BODRUM – Gökova Körfezi

Açıklama

Bodrum
Muğla’nın dünyanın dört bir yanından turist çeken tatil cenneti Bodrum’u tüm yönleriyle keşfetmek, bilinen güzelliklerinin yanında bilinmeyen güzelliklerini de görmek istiyorsanız Turlarımız arasından seçimlerinizi yapabilirsiniz. Begonviller ve zakkumlarla süslü sokakları, beyaz badanalı evleri, ışıl ışıl parlayan denizi, birbirinden güzel koyları, yemyeşil ormanları ve eğlence dolu geceleri ile ünlü Bodrum için yola çıkmanın tam zamanı!

 

Orak Adası
Bodrum’da, Ege Denizi’nin en güzel sularından birine sahip olan ve Bodrum’un Maldivler’i olarak bilinen Orak Adası, Kargıcak Koyu’nun tam karşısında yer almaktadır. Bodrum’da çıkılan mavi yolculuk turları ve dalış turlarında popüler bir durak olan Orak Adası’nda yerleşim yeri yoktur. Bodrum sahilinden yaklaşık iki saatlik bir tekne yolculuğu ile ulaşabileceğiniz ada, Muğla’da görebileceğiniz en güzel denizlerden birine sahiptir. Dalgıçların yanı sıra, temiz ve berrak suları ile tekne yolculuklarının da favorileri arasında yer alır. Adanın eğimli tepeleri zeytin ağaçları ile kaplıdır ve doğa yürüyüşleri yapmak isteyenler için büyüleyici manzaralar sunmaktadır.

 

Yedi Adalar
Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı ve Taneli Burnu ile Teke Burnu arasında kalan adalardan oluşan Yedi Adalar; tertemiz, berrak denizi, korunaklı koyları, büyüleyici atmosferi ile görülmesi gereken bir yerdir. Özellikle dalış severler arasında popüler bir destinasyon olan Yedi Adalar, oldukça zengin bir su altı yaşamına sahiptir. Yüzme ve dalış deneyiminin yanı sıra, yelken yapmak ve çam ağaçları ile dolu yürüyüş yollarının keyfini çıkarmak için de tercih edilebilir. Yedi Adalar, sunduğu büyüleyici doğa manzaraları ile de görülmeye değerdir.

Kleopatra Adası
Gerçek adı “Sedir Adası” olan Kleopatra Adası Muğla’nın Gökova Körfezi’ndedir. Antik çağlarldan günümüze dek güzelliğini korumayı başaran ada zeytin ve çam ağaçlarının yeşilliği ve Akdeniz’in maviliği ile göz kamaştırmaktadır. Ada, yaz tatiliniz için eşsiz bir rotadır. Kleopatra Adası yeni evli çiftlerin tatil yeri olduğundan “Balayı Adası” olarak anılmaktadır. Kızgın kumlar, serin deniz ve özel oluşumlu kalker damlacıkları ada tatilinizin güzel detayları arasındadır. Sıkılmadan eğlenceli bir vakit geçireceğiniz tatil için Kleopatra Adası’nda sizi bekliyor.

Okluk Koyu
Muğla’da Datça ile Bodrum arasında, Ege Denizi’nde yer alan Gökova Körfezi’nde yer alan Okluk Koyu, körfezdeki en harika noktalardan biridir. Cennetten bir parça niteliğindeki doğası ve manzaraları ile Okluk Koyu’nun mavi sularına yaklaştığınızda, karşınızda eşsiz bir manzara bulacaksınız. Koy, güney kıyılarında iki adet restorana ev sahipliği yapmaktadır ve yaz aylarında, iskeleleri kalabalıklaşmaktadır. Kıyı şeridinde yer alan patikada, mavi ile yeşilin ortasında unutulmaz bir gezinti için çekici bir orman yolu da bulabilirsiniz. Okluk Koyu, Marmaris ve Dalaman havalimanlarına da yakın bir konumdadır.

İngiliz Limanı
Muğla’da Datça ile Bodrum arasındaki Gökova Körfezi’nde yer alan İngiliz Limanı, İngiliz Koyu olarak da bilinir ve hem denizi hem de etrafını çevreleyen çam ağaçları ile cennetten bir köşe gibidir. Gökova Körfezi’ndeki dalgalı suların aksine, sakin, turkuaz rengi suları ile kendine hayran bırakan bu koy, aynı zamanda oldukça korunaklı bir koydur. İki adet iskelenin bulunduğu koyda; sakin suların keyfini çıkardıktan sonra, güneşin batışını izlerken lezzetli yemeklerin tadını çıkarabileceğiniz restoran seçenekleri de bulabilirsiniz. Buradaki restoranlarda, Ege mutfağının en lezzetli yemeklerini deneyimleyebilirsiniz.

Kissebükü Koyu
Bodrum’un deyim yerindeyse el değmemiş koyları arasında yer alan Kissebükü Koyu görülmeye değer bir doğal güzelliktir. Tekne turlarının vazgeçilmez adresleri arasında yerini alır. Kara yoluyla da ulaşabileceğiniz Kissebükü Koyu size mükemmel bir doğal güzelliği ayaklarınıza serer. Mavi ile yeşili bir arada bulabileceğiniz koyda sakin ve huzurlu bir deniz tatili geçirebilirsiniz.

Pabuçburnu
Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı bir koy olan Pabuçburnu, Bodrum’a yaklaşık 10 km uzaklıkta yer alır ve adını, bir ayakkabının burnuna benzemesinden almaktadır. Bodrum’daki gezi teknelerinin birçoğunun demir attığı bu köy, masmavi suları ve sakin suları ile oldukça büyüleyicidir. Yüzmek, dalış yapmak ve berrak suların tadını çıkarmanın yanı sıra, gece konaklamalarında da tercih edilmektedir.


1.Gün

Teknelerinize saat 15.30’dan itibaren yerleşebilirsiniz. Servis akşam yemeği ile başlar ve geceleme Bodrum Limanı'nda yapılır.

2.Gün

Kahvaltıdan sonra tur programı ve tekne hakkında temel bilgiler verilir. Daha sonra Orak Adası'na hareket edilir. Orak Adası'nın kristal mavisi sularında yüzme molası ve öğlen yemeğinden sonra akşam yemeği ve geceleme için yedi Adalar mevkiine hareket edilir. Hava koşulları elverişli ise yolda yelken seyri yapılabilir. Arzu eden misafirler sahilde oksijen dolu kısa bir yürüyüş yapabilirler. Geceleme ve akşam yemeği için Küfre Koyu’nda kalınır.


3.Gün

Sabah kahvaltı ile beraber turkuaz suların tadını çıkaracağınız Tuzla Koy’una hareket edilir. Öğle yemeği için durağımız, cennetten bir parçayı andıran, çam ağaçlarıyla çevrili Löngöz olacaktır. Geceleme ve akşam yemeği için son durağımız Ballı Su koyu’dur.

4.Gün

Sedir (Cedrae) Adası'na hareket ederek güne başlanır. Eşine başka hiçbir yerde rastlayamayacağınız küçücük kumsalı ve olağanüstü berrak bir suyu olan bu ada, adeta bir açık hava müzesini andırır. Akşam yemeği ve geceleme için Okluk Koyu’na geçilir.


5.Gün

Sabah kahvaltıdan sonra İngiliz Limanı’na varılır. Arzu eden misafirlerimiz buradan hareketle opsiyonel Dalyan-Kaunos turumuza katılabilirler. İngiliz Liman’ı, 2. Dünya Savaşında İngiliz savaş gemilerinin burada demirlemesinden dolayı bu isimle anılmaktadır. Bölge, yatların demirleyebilmesi için uygun ve korunaklı birçok irili ufaklı koydan oluşur. Akşam yemeği ve geceleme için Ayında Koyu’na hareket edilir.

6.Gün

Güne küçük bir balıkçı köyü olan Çökertme’ye geçilerek başlanır. Arzu eden misafirlerimiz kıyıda güzel bir yürüyüş yapabilirler. Öğle yemeğinden sonra Kisebükü’ne(Alakışla Koyu) geçilir. Bu koydaki antik harabeleri gezebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme bu koyda yapılır.


7. Gün

Sabah kahvaltıdan sonra Pabuçburnu’na geçilir. Arzu eden misafirlerimiz bu noktadan hareketle opsiyonel köy turumuza katılabilirler. Daha sonra teknemiz son durağımız olan Bodrum Limanı’na doğru yola çıkar. Geceleme ve akşam yemeği Bodrum Limanı’nda yapılır.

8.Gün

Teknede yapılan kahvaltıdan sonra 10.30'a kadar tekneden ayrılabilirsiniz.

Tur Bilgileri

  • Tur Kodu :

  • Fiyat :

  • 880

  • 850 Euro

  • Tur Durumu :

  • Aktif

  • Tur Tipi :

  • Yurtiçi